Actionfactory pelerynka chroniąca przed przegrzaniem psa

Producent: Actionfactory.de
179,00 zł
Rozmiar
Ilość

Pelerynka COOLDOWN CAPE zapewnia Twojemu psu doskonałą ochronę bierną w intensywnym świetle słonecznym bez wychładzania mięśni psa! Podobnie jak lustro, błyszcząca strona odbija 85% promieni słonecznych, a tym samym niezawodnie zatrzymuje ciepło (tkanina składa się z wytrzymałych nici poliestrowych pokrytych parą i powłoką aluminiową). MATERIAŁ jest lekki jak piórko (około 120 gram w rozmiarze L), nie nasiąka wodą i w żaden sposób nie krępuje psa! Jednocześnie materiał peleryny COOLDOWN jest maksymalnie przepuszczalny dla powietrza dzięki otwartej strukturze

Jak pies się „poci”?

Podobnie jak ludzie, psy nie mogą się intensywnie pocić. Kilka gruczołów potowych, które ma pies, znajduje się głównie na opuszkach łap. W niewielkim stopniu przyczyniają się one do kontroli temperatury. Pies reguluje temperaturę za pomocą wydzielania ciepła przez skórę, a także poprzez oddychanie - zaczyna dyszeć, gdy jest gorąco. Język wystaje daleko z ust, co znacznie przyspiesza oddychanie. Wdychanie odbywa się przez nos, a powietrze przepływa przez dobrze ukrwioną śluzówkę nosa. Wydycha przez pysk, który jest pokryty dużą ilością śliny. Ciecz odparowuje w powietrzu i tym samym chłodzi powierzchnię błony śluzowej.

Jak można „schłodzić” psa?

Najlepsze i najszybsze chłodzenie jest wtedy, gdy pies może popływać przez krótki czas. Jeśli nie jest to możliwe, sierść psa należy zwilżyć wodą, zwłaszcza szyję, szyję, klatkę piersiową, nogi i łapy. U psów z bardzo gęstym podszerstkiem wodę należy wcierać w sierść, w przeciwnym razie istnieje ryzyko nagrzania się skóry. Kiedy woda na futrze wyparuje, następuje chłodzenie ewaporacyjne, które szybko schładza psa.

(Należy zwrócić uwagę, że nagłę zanurzenie bardzo rozgrzanego psa w zimnej wodzie, może obciążyć jego układ krążenia. Nigdy nie używaj lodowatej wody do schłodzenia, różnica temperatur nie powinna być zbyt duża. W przypadku psów nieśmiałych w wodzie pomocne jest umieszczenie łap w misce z wodą, aby ostygły. W ten sposób można je też trochę schłodzić).

Funkcjonalność  pelerynki COOLDOWN CAPE

COOLDOWN CAPE chłodzi psa pasywnie, ponieważ odbicie promieniowania niezawodnie chroni psa przed promieniami słonecznymi! Zapobiega to nagrzewaniu się. Nie ma więc aktywnego „wychładzania”, aby pies nigdy nie zmarzł! Przewaga nad aktywnymi płaszczami chłodzącymi: 

Unikanie chorób hipotermicznych takich jak reumatyzm lub choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zapobiega również wychłodzeniu wrażliwych mięśni pleców.

Peleryna cooldown jest niezwykle lekka i waży ok. 120gr (rozmiar L) i nie przeszkadza w żaden sposób.

Możliwe zastosowania:

 COOLDOWN CAPES jest idealny dla psów

 - z czarnym lub ciemnym futrem, które szybko się nagrzewa

- z bardzo gęstym, słabo schładzającym się podszerstkiem

- z reumatyzmem lub chorobą zwyrodnieniową stawów

- podczas zajęć sportowych

- jeśli przebywasz w gorącym słońcu przez długi czas

- Starsze psy

- Chroni przed promieniami UV (psy nagie, strzyżone, psy z problemami skórnymi)

Aby uzyskać optymalny rezultat, pelerynkę należy umieścić na psie, który jeszcze nie został rozgrzany, lub psa, który został już rozgrzany, należy schłodzić niewielką ilością wody.

Kupując uważaj, aby nie zamawiać peleryny zbyt małej. Peleryna powinna leżeć luźno na futrze, aby nie uciskała się i nie miała funkcji regulującej ciepło.

2021-04-13

Specyficzne kody

ean13
000983
upc
000983
chat Komentarze (0)

Galeria

Brak zdjęć