Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Szpic miniaturowy - jak przygotować się do przyjęcia go w swoim domu?

Adoptowanie psa to zawsze dla domowników wielkie wydarzenie. Nie można jednak zapominać o odpowiednim przygotowaniu miejsca dla nowego czworonoga oraz przeorganizowanie czasu tak, aby móc go poświęcić wychowaniu pupila. Zdecydowanie szpic miniaturowy to jedna z najpopularniejszych ras. Do popularności tych populi na pewno przyczynia się fakt, że wyglądają jak mięciutkie kulki, ponieważ mają gęstą i długą sierść, która jest bardzo miła w dotyku. Te bardzo małe i przyjazne pieski uważane są za bardzo spokojne i uczuciowe - potrafią bardzo szybko zaaklimatyzować się w nowym domu i stworzyć relację z właścicielami. Mimo że nie przepada za nieznajomymi i doskonale nadaje się do psa-stróża to na pewno nie wyrządzi nikomu krzywdy!

Pamiętaj o regularnej pielęgnacji!

Jedną z największych zalet szpiców miniaturowych, która przysporzyła mu ogromnej popularności jest gęsta i mięciutka sierść. Bardzo wyraziste i gęste włośnie prezentuje się na tak małym piesku bardzo sympatycznie, dlatego wiele osób decyduje się na adopcję takiego pieska pod swój dach. Należy pamiętać jednak, że najważniejszym wymaganiem szpica miniaturowego jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pielęgnacji. Regularne wyczesywanie, używanie odpowiednich kosmetyków i sporadyczne wizyty w salonie dla piesków powinny stać się dla właścicieli czworonoga czymś naturalnym. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wizytach w salonie fryzjerskim dla psów, to przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie wpis pt.: „Pierwsza wizyta u groomera - jak przygotować na nią psa?”. Dowiesz się, w jaki sposób oswoić psa przed nowym doświadczeniem, jakim będzie kontakt z nożyczkami, suszarką i innymi narzędziami, które używane są podczas pielęgnacji futerka. Odpowiednia pielęgnacja i codzienne wyczesywanie szpica grzebieniem pozwoli na zapobiegnięcie powstawania nieestetycznych kołtunów, które mogą przeszkadzać zwierzęciu w codziennym funkcjonowaniu, dlatego nie można o niej zapominać!

Jak dobrze wychować szpica miniaturowego?

Małe i urocze szpice nie sprawiają większych trudności w wychowaniu. Szpice to raczej bardzo ułożona rasa psów, dlatego nie wymagają od domowników dużego zaangażowania, jak to jest w przypadku np. Dobermanów. Te mięciutkie czworonogi uważane są za bardzo przyjazne i chętne do ciągłej zabawy, dlatego szybko stają się przyjacielem najmłodszych domowników. Nie wymagają one także wzmożonego ruchu, ponieważ prowadzą raczej domowy tryb życia i lubią wylegiwać się godzinami na kanapie!

Szpic miniaturowy potrzebuje dużo czułości i uwagi, chętnie spędza czas z domownikami, do których wcześniej się przywiązał. W jego naturze jest ciągła zabawa, a w szczególności upodobał sobie gryzienie i rzucie różnych zabawek, dlatego przed przygarnięciem szpica do swojego domu, warto uwzględnić dostępność do zabawek specjalnie dla niego przygotowanych. Na DogOk znajdziecie rozbudowaną ofertę różnych gryzaków, które na pewno przypadną do gustu każdemu szpicowi - nawet temu najbardziej wymagającemu!

Komentarze