Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Labrador - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem.

Labrador - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem.

Jak dobrze wychować Labradora?

Wychowanie psa mimo wszystko nie jest łatwym procesem, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy mamy do czynienia z psem adoptowanym ze schroniska, a inaczej, gdy zabieramy Labradora z hodowli.

W schroniskach pieski te najczęściej mają już swoje lata i nie są szczeniakami - najmłodsze pieski są adoptowane ze schronisk w ciągu kilku dni i nawet nie zdążą przywiązać się do takiej rzeczywistości, co wiąże się z brakiem traum. Ludzie odwiedzający schroniska są mniej zainteresowani dojrzałymi już psami, dlatego przebywają one tam dłużej. 

Niezależnie od tego, skąd adoptujemy Labradora jedno jest pewne - należy mu się maksymalna wyrozumiałość i czas do przyzwyczajenia się do nowej rzeczywistości. Na pewno pierwsze kilka dni pies może zachowywać się apatycznie, dlatego nie powinniśmy narzucać mu swojej obecności, jednakże nie można też całkowicie z niej zrezygnować. 

Odpowiednie żywienie Labradora to podstawa - zadbaj o dietę swojego czworonoga.

O sposobie żywienia czworonogów napisaliśmy osobny artykuł zatytułowany „Żywienie psa - wszystko, co powinniśmy o nim wiedzieć”. Znajdziesz tam gotowe przepisy oraz produkty, które nadają się do dokarmiania Labradorów i nie tylko. Należy pamiętać, że pies nie powinien regularnie odżywiać się tym, co jedzą ludzie. W naszej diecie występuje naturalnie spora ilość węglowodanów, która szkodzi naszym pupilom, dlatego możemy tak regularnie odżywiać Labradorów. Ponadto w potrawach przygotowanych dla człowieka znajduje się dużo przypraw, które również szkodzą zwierzętom. Zachęcamy jednak do zapoznania się z powyższym wpisem - tam znajdziesz zbilansowany jadłospis dla psa!

Wyprawka dla Labradora - sprawdzone i tanie produkty!

Najważniejszą częścią przygotowań do przyjęcia nowego pupila pod swój dach jest oczywiście skompletowanie wyprawki. Na naszej stronie w zakładce „Produkty Dogok” znajdziesz wiele sprawdzonych produktów, które pozwolą Ci przygotować miejsce dla adoptowanego pupila. Do najważniejszych przedmiotów, w jakie powinieneś zainwestować należą: legowisko, smycz wraz z obrożą oraz zabawki, które pomogą w nawiązywaniu więzi z Labradorem. 

Pamiętaj, że każdy pupil zasługuje na najlepsze traktowanie, dlatego odpowiednie przygotowanie się do jego przyjęcia powinno być dla Ciebie priorytetem! Oczywiście Twoja wyprawka dla Labradora powinna być przemyślana i dobrze przekalkulowana - inwestuj tylko w sprawdzone produkty w dobrych cenach, aby Twoje nakłady finansowe Cię nie przerosły. 

Komentarze