Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Adopcja Dobermana - na co zwrócić szczególną uwagę przed?

Adopcja Dobermana - na co zwrócić szczególną uwagę przed?

Na wstępie należy obalić jeden bardzo popularny mit - mimo że w założeniu pies rady Doberman miał być agresywny i niewrażliwy na ból to w miarę rozwoju hodowli odchodzi się od potęgowania takich cech u psów. Dzisiaj Dobermany mogą stać się członkiem każdej rodziny i nie stanowi to żadnego zagrożenia zarówno dla jej członków, jak i najbliższego otoczenia psa.

Wychowanie Dobermana - jak dbać o tego pupila?

Dobermany uważane są za jedną z najbardziej inteligentnych ras psów. Bardzo szybko się uczą i mają doskonałą pamięć, dlatego rzadko zapominają o wyrządzonych krzywdach przez właścicieli. Praca z tym czworonogiem wymaga poświęcenia czasu i uwagi, ponieważ przez niezależny temperament nie podporządkują się ślepo poleceniom człowieka - przynajmniej na samym początku. 

Najważniejsze jest, aby od pierwszych dni obecności psa w domu poświęcać mu wiele uwagi. Praca z tym zwierzęciem nie należy do najprostszych, dlatego należy zachować bezwzględną cierpliwość i nigdy nie uciekać się do przemocy fizycznej. Najlepiej jest poprosić o pomoc trenera od wychowania tych psów, ponieważ wtedy mamy pewność, że stosowane metody przyniosą pożądany efekt i nie będą szkodliwe dla Twojego Dobermana. 

Zdajemy sobie sprawę jednak, że nie każdego stać na usługi profesjonalisty. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie po prostu okazywanie psu jak najwięcej bliskości oraz wyrozumiałości. Można również śmiało zapoznać się z poradnikami internetowymi dotyczącymi rozbudowanej charakterystyki tych psów oraz wskazówek, jak pracować z nimi samodzielnie w domowym zaciszu. 

Jak przygotować swoje otoczenie dla Dobermana?

Pies rady Doberman to niezwykle dumne i wyjątkowe zwierze, które oznacza się niebywałym temperamentem. To bardzo oddana rasa, która będzie dbała o swoich najbliższych i ochroni przed obcymi, dlatego dla niektórych mogą one wydawać się nieco agresywne. Jeżeli jesteś zainteresowany przyjęciem pod swój dach psa rady Doberman, to powinieneś zainwestować w dobry kaganiec. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje, psa oraz ludzi wokół Ciebie - musimy pamiętać, że Dobermany to tylko zwierzęta, które czasami kierują się instynktami i nawet najbardziej potulny pies może czasami być agresywny. Jeżeli chciałbyś poznać więcej informacji dotyczących kagańców to przygotowaliśmy osobny wpis zatytułowany -„Kaganiec dla psa - co warto o nim wiedzieć?”, który pomoże Ci lepiej dobrać kaganiec do Twojego Dobermana. 

Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu naszej strony - znajdzesz tam nie tylko wysokiej jakości kagańce, ale także inne produkty, które powinieneś zgromadzić przed adopcją Dobermana. Należą do nich przede wszystkim dużego rodzaju zabawki sportowe, które pozwolą na zachowanie odpowiedniej ilości ruchu dla psa. Bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej obroży oraz smyczy dla psa - w procesie wychowania należy oswajać pieska z tymi narzędziami, aby przystosować go lepiej do życia w społeczeństwie.

Komentarze