Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Szpic miniaturowy - jak przygotować się do przyjęcia go w swoim domu?

Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przygotować się do adoptowania szpica miniaturowego oraz jak zadbać o jego pielęgnację. Te małe i przyjazne zwierzątka nie sprawiają problemów swoim właścicielom, jednakże trzeba poświęcać im dużo uwagi, aby nawiązać więzi. Przez bardzo wyjątkowe futerko wymagają stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych oraz regularnego wyczesywania.

Adopcja Dobermana - na co zwrócić szczególną uwagę przed?

Doberman to niemiecka rasa psa, która zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników czworonogów. Te majestatyczne i bardzo sprytne psy mają wiele umiejętności, które zachwycają i zachęcają do adopcji. Odznaczają się bardzo dużym potencjałem sportowym, dlatego jeżeli lubisz biegać lub długo spacerować na świeżym powietrzu to Doberman będzie rasą dla Ciebie! 

Labrador - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem.

Jak przygotować się do kupna/adopcji Labradora? Jeżeli zastanawiasz się nad przyjęciem pod swój dach rasowego Labradora to bardzo cieszymy się, że trafiłeś właśnie na naszego bloga. Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje, o których powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ten odważny krok zaadoptowania pieska. Po przeczytaniu tego poradnika dowiesz się co nieco o wychowaniu, żywieniu i skompletowaniu odpowiedniej wyprawki dla swojego pupila.  Labradory to czworonogi, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników zwierząt. Pierwotnie psy te były stworzone głównie do celów polowania, jednak dziś są bardzo łatwe w udomowieniu i nadają się do uprawiania sportów czy nawet pracy. Dzięki ich niedużym rozmiarom i względnie łatwej możliwości wychowania uważane są za najpopularniejszą rasę psów, którą można przygarnąć pod swój dach i wcielić w życie rodziny.

Suplementy dla psa

Dostosowane do wieku i stanu zdrowia suplementy dla psa, mogą być podawane w przypadku, gdy w diecie zwierzaka brakuje kluczowych składników odżywczych. To preparaty, które można podawać pupilom cierpiącym na różnego typu dolegliwości. 

Racjonalne żywienie psa

Prowadzone od okresu szczenięcego racjonalne żywienie psa, ma ogromny wpływ na jego rozwój psychofizyczny, a także kondycję i stan zdrowia. Unikanie błędów dietetycznych w karmieniu domowych czworonogów, może pomóc w utrzymaniu ich organizmów w doskonałej formie, przez długie lata życia.

Suchy nos u psa? Czy zawsze jest powodem do niepokoju?

Większość właścicieli psów prawdopodobnie powie Ci, że zimny, mokry nos ich psiego towarzysza oznacza zdrowie. Podobnie wielu z nas uważa, że suchy nos wskazuje, że dzieje się coś niepokojącego — ale czy to prawda?

Jak dbać o psie łapy zimą?

Kiedy przychodzi zima i krajobrazy wokół nas zmieniają się w bajkowe scenerie, dla naszych czworonożnych przyjaciół zaczyna się walka o utrzymanie łap w dobrej kondycji. Nasz psiak jest naszym najwierniejszym towarzyszem i każdy z nas zna charakterystyczny odcisk ich słodkich łapek, a co więcej nie raz w czasie zabaw zdarzyło nam się  je tam  połaskotać i przybijać przysłowiowe “piony”. Aczkolwiek czy oprócz przyjemności, pamiętamy o obowiązkowej  pielęgnacji łap w trakcie sezonu zimowego?

Psie przedszkole czy socjalizacja szczeniaka na własną rękę?

Badania nad zachowaniem psów pokazują, że okres socjalizacji szczeniaka odgrywa istotną, jeśli nie najistotniejszą, rolę w całym życiu psa i wpływa na jego pewność siebie lub też powoduje lęk czy agresję. Choć wiele osób uważa psie przedszkole za wymysł służący zabranianiu pieniędzy, to świadomy i odpowiedzialny właściciel szczeniaka zawsze powinien poważnie zastanowić się nad tym, czy warto go tam posłać, aby uniknąć poważnych problemów w przyszłości. W przeciwnym wypadku powinien sam zadbać o odpowiednią socjalizację młodego psa.

Nadwaga i otyłość u psa — jak odchudzić naszego pupila?

Nadwaga i otyłość u psów to coraz częstsze zjawisko, które możemy zauważyć w XXI wieku. Tak jak u ludzi, zbędne kilogramy u naszych pupili są spowodowane nadmiernym, niekontrolowanym jedzeniem i niewystarczającą dawką ruchu. Czasem przyczyny nadwagi i otyłości u psa mają związek z innymi chorobami. Jedno jest pewne — zbyt duża masa ciała psa wpływa szkodliwie na jego zdrowie fizyczne i psychiczne oraz sprzyja powstawaniu wielu groźnych chorób. Jakie są przyczyny nadwagi i otyłości u psa i jak go zdrowo odchudzić?

Lęk separacyjny u psa — przyczyny, objawy, leczenie

Twój pies wyje lub szczeka długimi godzinami, gdy zostaje sam w domu, na co skarżą się sąsiedzi? A może masz już dość widoku zdemolowanego mieszkania i pogryzionych mebli po powrocie z pracy? Takie zachowania u psów często niestety są powodem ich oddawania do schroniska lub nawet porzucania. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nasz pies zachowuje się w ten sposób z określonych przyczyn. Czym spowodowany jest lęk separacyjny u psa, jak się objawia i jak go leczyć?