Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Nosówka u psa – objawy i leczenie

Nosówka u psa to najczęstsza choroba, która może zaatakować naszego pupila i przyczynić się do jego śmierci. Przeważnie występuje u szczeniaków oraz starszych lub schorowanych psów, jednak może dotknąć każdego osobnika bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. 

Jak dbać o psa latem?

Lato to ulubiona pora roku dla nas – długie ciepłe dni, urlop i wypoczynek nad wodą, jeziorem lub w górach. Jednak jest to trudny okres dla naszych czworonożnych przyjaciół. Musimy pamiętać, że psy nie pocą się, a jedynym ich sposobem na schładzanie się jest ziajanie. Duże upały najgorzej znoszą starsze psy, te z ciemnym umaszczeniem, z nadwagą oraz rasy o krótkim pysku. Jak zatem zadbać o naszego pupila latem, aby i on cieszył się wypoczynkiem razem z nami?

Kaganiec dla psa – co warto o nim wiedzieć?

Kagańce dla psa wielu miłośnikom zwierząt kojarzy się ze zniewoleniem i niewygodą pupila. Wielu właścicieli uważa też, że ich pupile są łagodne i ułożone, dlatego obowiązek zakładania kagańca ich nie dotyczy. Jednak według przepisów prawa pies nie może być wyprowadzany i znajdować się w przestrzeni publicznej bez żadnej kontroli ze strony właściciela, a w określonych sytuacjach brak kagańca grozi grzywną oraz nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi sytuacjami.

Kleszcz u psa – czym grozi i jak chronić naszego pupila?

Kleszcze u psa to zmora każdego właściciela czworonogów, a ich wyłapanie z sierści, zanim zdążą się wgryźć w skórę zwierzęcia, jest żmudną pracą. Jednak bardzo ważna jest codzienna profilaktyka, czyli sprawdzanie pupila po każdym spacerze, wiedza na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą te pasożyty oraz znajomość skutecznych metod ochrony psa przed nimi.

Podróżowanie z psem – jak się przygotować na wakacje z pupilem?

Okres wakacji zbliża się  wielkimi krokami, a coraz cieplejsze dni sprzyjają także krótkim wypadom za miasto. Warto zatem chwilę zastanowić się, jak zadbać o komfort jazdy naszego pupila, jego zdrowie i bezpieczeństwo w podróży tak, aby być przygotowanym na różne sytuacje.

Pies czy suka – czy płeć ma znaczenie?

W końcu podjęliśmy decyzję, aby wziąć pod swój dach psa? Wybraliśmy już rasę i znaleźliśmy odpowiednią hodowlę, jednak pozostaje jeszcze jedna kwestia – czy wybrać psa, czy sukę? W społeczeństwie dalej funkcjonuje wiele mitów na temat tego, że psy są bardziej agresywne i trudne w ułożeniu, natomiast suczki są łagodniejsze i łatwiejsze w tresurze, ale czy jest tak na pewno?

Psia dieta, czyli czego nie może jeść pies?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i ważny członek naszej rodziny, dlatego zawsze chcemy dla niego jak najlepiej. Dla jego prawidłowego rozwoju oraz zdrowia fizycznego i psychicznego powinniśmy zadbać o jego zbilansowaną dietę, która nie będzie mu szkodzić. 

Pies mały, średni czy duży? Jaka wielkość psa będzie dla nas odpowiednia?

W chwili, w której decydujemy się wziąć psa pod nasz dach bez względu na to, czy z adopcji, schroniska, czy z hodowli, podstawowym kryterium wyboru będzie jego rasa i zawiązana z nią wielkość. Wybór ten powinien być podyktowany naszymi warunkami mieszkaniowymi, stylem życia i sytuacją materialną. Pies duży, średni czy mały – który będzie dla nas idealny?

Smycz dla psa - jak wybrać idealną smycz dla pupila i dla nas?

Smycz to nieodzowny element wyposażenia psa bez względu na jego wiek i wielkość. Jest stosowana na tyle często, że powinna być idealnie dobrana do potrzeby naszych pupilów oraz do konkretnych sytuacji, w której się właśnie znajdujemy. Jej podstawową rolą jest bowiem zapewnienie nam całkowitej kontroli nad psem, co niejednokrotnie przesądza o bezpieczeństwie naszego czworonoga, ale i innych psów oraz ludzi wokół.

Legowisko dla psa - jak je przygotować?

Naszym obowiązkiem, jako właściciela psa jest zapewnienie mu bezpiecznego i ciepłego miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Dzięki temu zyska on swój kącik, a i my będziemy mogli ukrócić jego wylegiwanie się w naszym łóżku czy na kanapie. Każdy dobry sklep zoologiczny posiada bogaty asortyment legowisk dla psów, dzięki czemu bez problemu wybierzemy idealne posłanie dla naszego pupila. Zanim jednak dokonamy wyboru, warto dowiedzieć się, na co w szczególności zwrócić uwagę.