Blog
Trochę o nas i trochę o innych

Psia dieta, czyli czego nie może jeść pies?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i ważny członek naszej rodziny, dlatego zawsze chcemy dla niego jak najlepiej. Dla jego prawidłowego rozwoju oraz zdrowia fizycznego i psychicznego powinniśmy zadbać o jego zbilansowaną dietę, która nie będzie mu szkodzić. 

Pies mały, średni czy duży? Jaka wielkość psa będzie dla nas odpowiednia?

W chwili, w której decydujemy się wziąć psa pod nasz dach bez względu na to, czy z adopcji, schroniska, czy z hodowli, podstawowym kryterium wyboru będzie jego rasa i zawiązana z nią wielkość. Wybór ten powinien być podyktowany naszymi warunkami mieszkaniowymi, stylem życia i sytuacją materialną. Pies duży, średni czy mały – który będzie dla nas idealny?

Smycz dla psa - jak wybrać idealną smycz dla pupila i dla nas?

Smycz to nieodzowny element wyposażenia psa bez względu na jego wiek i wielkość. Jest stosowana na tyle często, że powinna być idealnie dobrana do potrzeby naszych pupilów oraz do konkretnych sytuacji, w której się właśnie znajdujemy. Jej podstawową rolą jest bowiem zapewnienie nam całkowitej kontroli nad psem, co niejednokrotnie przesądza o bezpieczeństwie naszego czworonoga, ale i innych psów oraz ludzi wokół.

Legowisko dla psa - jak je przygotować?

Naszym obowiązkiem, jako właściciela psa jest zapewnienie mu bezpiecznego i ciepłego miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Dzięki temu zyska on swój kącik, a i my będziemy mogli ukrócić jego wylegiwanie się w naszym łóżku czy na kanapie. Każdy dobry sklep zoologiczny posiada bogaty asortyment legowisk dla psów, dzięki czemu bez problemu wybierzemy idealne posłanie dla naszego pupila. Zanim jednak dokonamy wyboru, warto dowiedzieć się, na co w szczególności zwrócić uwagę.

Jak nauczyć psa czystości?

Wraz z pojawieniem się psa w naszym domu musimy nauczyć go zasad, jakie w nim panują. Jedną z najważniejszych z nich będzie niezałatwianie się w domu. Z początku proces nauki może wydawać się trudny zwłaszcza w przypadku szczeniąt. Jednak problem z załatwianiem potrzeb fizjologicznych na zewnątrz może pojawić się także w przypadku psów wziętych ze schroniska lub u starszych i schorowanych pupilów.

Żywienie psa – wszystko, co powinniśmy o nim wiedzieć

Pies pod względem żywienia jest całkowicie uzależniony od nas i od naszej wiedzy na ten temat. Od tego, co zdecydujemy się mu codziennie podawać, zależy stan jego zdrowia i dobre samopoczucie. Odpowiednio zbilansowana dieta może także znacznie wydłużyć czas jego życia. Jedzenie naszego pupila powinno zawierać odpowiednią dawkę białka, węglowodanów, witamin i minerałów, aby jego organizm rozwijał się i pracował prawidłowo. Warto zatem dowiedzieć się więcej, co podawać psu do jedzenia, a czego unikać.

Kurtka zimowa, sweterek czy pelerynka przeciwdeszczowa–co i kiedy wybrać?

Ubranka dla psa to akcesoria absolutnie niezbędna dla ras wyhodowanych w cieplejszych krajach, ale i dla psów małych, krótkosierścistych oraz szczeniąt, a także dla starszych i schorowanych psów. Choć wiele osób wciąż krzywo patrzy na psy ubrane w kolorowe ubranka, to weterynarze są zgodni, że są one dobre dla zdrowia psychicznego i fizycznego psów.

Kiedy udać się z psem do behawiorysty?

Wychowanie nowego członka rodziny jakim jest pies nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Czasem pojawiają się mniejsze bądź większe problemy z dostosowaniem jego postępowania do naszych oczekiwań. Jedne z tych zachowań z powodzeniem można okiełznać samemu, inne posiadają bardziej skomplikowane podłoże i warto udać się z nimi do psiego behawiorysty.

Ubranka dla psa – potrzeba czy fanaberia?

Jesienne słoty i mroźne zimy dają się we znaki nie tylko nam, ale i naszym pupilom. Choć większość psów zmienia sierść na zimę to nie zawsze ochroni go ona przed zimnem, a tym bardziej przed deszczem. Warto zatem zastanowić się, czy warto kupić ubranka dla psa i które z nich wybrać?

Czy ciągnięcie psa na smyczy jest bezpieczne?

Często zdarza się, iż spacerując po parku ze swoim pupilem co raz szarpniemy psa na smyczy. Nagminnie też obserwujemy takie zachowanie u innych właścicieli psów. Bez względu na to, czy pies jest mały, czy też duży wygląda to, jakby on prowadził swojego właściciela nie zaś odwrotnie. Warto jednak zastanowić się, jakie konsekwencje niesie ze sobą ciągnięcie psa na smyczy.